Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı finalde İngiltere ile karşılaşacak

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı finalde İngiltere ile karşılaşacak

Son karşılaşmasında Polonya’ya sağladığı 2-0’lık üstünlükle Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda finale yükselen Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, bu akşam İngiltere ile karşılaşacak.

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na bağlı olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından da destekleniyor. Bu yıl Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Avrupa Şampiyonası final maçı son dakikaya kadar yer ve saat konusunda belirsizliğini korudu. Ancak Beşiktaş’ın da çimlerin bakımda olmasına rağmen onay vermesiyle birlikte maçın bu akşam Vodafone Park’ta oynanmasına karar verildi. Maç saatinin 17:00 olarak belirlenmesine gösterilen tepkiler de sonuç verdi ve maçın 19:00’da başlatılması kararlaştırıldı.

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı finalde İngiltere ile karşılaşacak

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın aldığı mağlubiyetler ve futbolcuların isteksiz halleri için ampute futbolcuların örnek gösterilmesi sosyal medyada ve basında Ampute Futbol Milli Takımı için ilginin artmasını sağladı. Vodafone Park‘ın cazibesi, maç saatinin mesai saatinin bitimine denk gelmesi, maçın ücretsiz olması ve daha da önemlisi futbolseverleri çileden çıkaran Passolig şartının olmaması katılımın yüksek olması için tüm imkanları sağlıyor.

Ana sponsorluğunu Turkcell’in yaptığı Ampute Futbol Milli Takımımız’ın final maçı TRT Spor’dan naklen yayınlanacak.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply