Ukrayna basını beraberlikten memnun

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi B grubu ikinci maçında Vodafone Arena’da Dinamo Kiev ile 1-1 berabere kalması Ukrayna basınını sevindirdi.


İşte Ukrayna basınında Beşiktaş-Dinamo Kiev beraberliği hakkında atılan manşetler…

Sport Express

Birinci yarıda tüm hatlarıyla Beşiktaş’a teslim olan ve ikinci yarıda oyuna ağırlığını koyamayan Dinamo, Napoli ile Kiev’deki buluşmasının aynısını yaşamaya bir adım yakınlıktaydı. Ancak Viktor Tsıgankov’un oyuna girdikten üç dakika sonraki refleksi sayesinde, Dinamolular hüsrana uğramaktan kurtuldu ve gruptaki şanslarını korudu.

Beşiktaş taraftarı sağır edici bir gürültü çıkardı. Top kendi takımlarındayken tüm stat takımlarının marşlarını söylerken, top rakipteyken ıslıkladılar.

Ua-football.com

Beşiktaş bu maçta kusursuz değildi. Dinamo, ilk yarıdaki kötü oyununa rağmen Beşiktaş’ı yenebilirdi. Burada gelecek bir üç puan, Dinamo için geçmiş haftalardaki kayıpların çok iyi bir telafisi olabilirdi. Şimdi grupta ilk ikiye girmek de oldukça zor olacak.

Komsomolskaya Pravda

Tsıgankov İstanbul’da Dinamo’yu kurtardı. Beşiktaş maça çok aktif başladı. Ancak Dinamo sonra baskı kurmayı başardı. Beşiktaş 6 Aralık’ta Kiev’e gelecek. Türkler için bu hoş bir tarih değil. Dinamo’ya kendi evinde mutlak galibiyet gerekecek. Beşiktaş maçı, Rebrov’un hala oyuncuların uyumunu sağlayabildiğini gösterdi. Genç oyuncularla bunu daha iyi yapabiliyor. Eğer Danilo Silva, Buyalskiy, Yarmolenko ve Derlis Gonzalez gibi kilit oyuncular formlarını yakalayabilirse, Dinamo’nun “Avrupa baharı” için kesinlikle şansı var.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply