Vincenzo Montella: “Hakan Çalhanoğlu daha fazla pozisyonda oynamalı!”

Vincenzo Montella: "Hakan Çalhanoğlu daha fazla pozisyonda oynamalı!"

Temmuz ayında Bayer Leverkusen’den Milan’a transfer olan Hakan Çalhanoğlu, Serie A’ya ayak uydurabilmek için zamana ihtiyaç duyuyor. Teknik direktör Vincenzo Montella Hakan’a tavsiyelerde bulundu

Serie A’da 3’üncü haftanın sonunda Milan henüz kendini toparlayabilmiş değil. Ligde Juventus, Napoli ve Inter 9’ar puanla ilk üç sıraya yerleşirken kırmızı-siyahlılar 6 puanla 7’nci sırada bulunuyor. Takım, bu hafta oynanan Lazio maçından 4-1’lik mağlubiyetle ayrıldıktan sonra Çalhanoğlu verdiği röportajda üzgün olduğunu dile getirdi. “Önde pres yapmakta zorlandık ve özellikle ilk yarıda Lazio bizden iyi oynadı. Onları tebrik ediyorum. Maça yedek kulübesinde başlamış olmamla ilgili bir tepkim yok. Teknik direktörümüz Vincenzo Montella kendi dengesini nasıl oluşturuyorsa ona saygı duyarım. Zamanla birbirimizi daha iyi tanıyacağız. Bir an önce İtalyanca konuşabilmek için dersler alıyorum.”

Vincenzo Montella: "Hakan Çalhanoğlu daha fazla pozisyonda oynamalı!"

Hakan Çalhanoğlu milli forma ile mücadelede

Milan teknik direktörü Vincenzo Montella ise çözüm üretme telaşında: “Hakan, İtalyan futboluna ayak uydurmak için Fabio Baroni’yi örnek alabilir. Baroni gibi daha fazla pozisyonda oynamalı ve daha geniş bir alan kullanmalı. Hakan’ın yeteneklerinden kesinlikle şüphe duymuyorum ancak Serie A için daha fazla çabalaması gerek. Tamamen yeni bir kadroya sahibiz. Hakan da onlardan biri. Birlikte bir form yakalamamız gerekiyor. Andrea Conti’yi kaybettik ve Gustavo Gomez de milli takımında bir sakatlık yaşadı. Bundan dolayı biraz zamana ihtiyacımız var.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply